Calominal: Tego Nie Usłyszysz W Reklamie Telewizyjnej

Idealny środek na odchudzanie powinien zapewnić utratę przynajmniej kilku kilogramów w przeciągu jednego miesiąca, a do tego po zakończeniu kreacji waga nie może wrócić do dawnego poziomu. Calominal ma tak właśnie działać, przynajmniej według zapewnień producenta.

Co to jest Calominal

Jest to bowiem preparat, który utrudnia wchłanianie tłuszczy przez organizm, dzięki czemu organizm nie ma z czego robić zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. To zasługa chitozanu, specjalnej substancji wiążącej tłuszcz. Czy rzeczywiście to wystarczy, by skutecznie schudnąć?

Najczęściej kupowaneNasza ocenaCena

African Mango

5 Star Rating

Sprawdź cenę

Probiox Plus

4.9 Star Rating

Sprawdź cenę

Green Magma Forte

4.7 Star Rating

Sprawdź cenę

Jak działa Calominal?

tabletki calominalCalominal zawiera jeden bardzo ważny składnik: chitozan. To za jego sprawą organizm efektywniej łączy lipidy i wydala je razem z produktami przemiany materii. W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej ile gorsze przyswajanie tłuszczy z posiłku, co oznacza, że dania są po prostu mniej kaloryczne. Przy okazji Calominal pomaga też obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie, co ma równie dobroczynny wpływ na organizm jak utrata nadwagi.

  1. Jakie jeszcze korzyści odniesiesz dzięki tym tabletkom na odchudzanie ?

Pozostałe składniki preparatu również sprawiają, że zmniejsza się przyswajalność tłuszczy i cholesterolu, co pozwala na skuteczne kontrolowanie wagi ciała. Calominal przydaje się zresztą nie tylko do tego, by schudnąć, ale by także z powrotem nie przytyć, dlatego kuracja z tym środkiem może trwać dłużej, do czasu, gdy organizm sam będzie w stanie utrzymać właściwą masę ciała bez żadnych preparatów wspomagających.

Przeczytaj także: Jaki spalacz tłuszczu jest najlepszy ?

 

Skład Calominal

  1. Calominal ma w swoim składzie wspomniany chitozan, oprócz tego znajdują się w nim jeszcze …
  2. sole magnezowe kwasów tłuszczowych
  3. dwutlenek krzemu, poliwinylopirolidon oraz celuloza.
  4. Składniki te pozytywnie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej i stężenie cholesterolu, jednak według producenta, jak i opinii wielu osób stosujących ten środek, sam Calominal może nie wystarczyć, by zgubić całą nadwagę.

Substancje zawarte w preparacie są bowiem tylko wsparciem – pełna kuracja odchudzająca musi zakładać jeszcze zmianę codziennej diety oraz włączenie do planu dnia treningów sportowych.

Jak zapewne wiesz calominal jest jednym z najczęściej reklamowanych produktów na odchudzanie, choć jego opinie w internecie nie są już tak piękne jak w telewizji, przyjrzyjmy się bliżej reklamie telewizyjnej.

 

Jak zażywać Calominal?

Calominal nie ma jednego sposobu dawkowania, bo ten zależy od tego, jaki konkretnie efekt chcemy uzyskać. Jeśli ma to być utrata wagi, należy przyjmować po dwie tabletki dziennie, w odstępie co najmniej kilku godzin. Gdy celem jest jedynie utrzymanie obecnej masy ciała, wystarczy jedna kapsułka dziennie.

Podczas intensywnej kuracji odchudzającej można zwiększyć dawkę do trzech, czterech tabletek, jednak takie dawkowanie należy stosować jedynie przez krótki okres czasu.

Kiedy i jak przyjmować tabletki

Tabletki przyjmuje się zawsze podczas jedzenia, popijając dużą ilością wody. Dodatkowo, by substancje aktywne Calominalu zadziałały jak potrzeba, konieczne jest wypicie w ciągu dnia przynajmniej dwóch litrów wody lub innych płynów.

Czy calominal jest bezpieczny ?

Calominal jest suplementem sprzedawanym bez recepty, jednak jest całkiem sporo przeciwwskazań do jego stosowania. Środka tego nie mogą stosować osoby uczulone na produkty wytwarzane z ryb, skorupiaków lub mięczaków, kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci, osoby cierpiące na zaburzenia trawienia, osoby z bardzo niską masą ciała. Przeciwwskazaniem do przyjmowania Calominalu jest także stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz zażywanie antybiotyków.

 

Skuteczność działania tabletek na odchudzanie

 

Z pewnością Calominal nie jest preparatem, który pomoże zgubić bardzo dużą nadwagę w bardzo krótkim czasie. Efekty są widoczne mniej więcej po miesiącu stosowania, ale są to zmiany dość skromne – czasami utrata masy ciała nie przekracza dwóch kilogramów.

Przy większych dawkach możliwe są także efekty uboczne, jak wymioty, wzdęcia czy zaparcia. Większość opinii jest taka, że Calominal działa, gdy stosuje się także aktywność fizyczną oraz dietę odchudzającą, bo dopiero te trzy czynniki razem faktycznie są w stanie zlikwidować niechcianą tkankę tłuszczową. Calominal warto więc łączyć ze zdrowym jadłospisem i ćwiczeniami fizycznymi, wtedy tłuszcz rzeczywiście będzie się spalał w szybszym tempie i uda się wypracować pożądaną sylwetkę.

Najczęsciej kupowane tabletki na odchudzanie

 

Zdarza się też, że bez zmiany nawyków żywieniowych odstawienie Calominalu skutkuje po prostu tym, że mamy do czynienia z efektem jo jo, a więc waga ponownie wzrasta i cała praca idzie na marne. Efektu jo jo można zaś pozbyć się jedynie wtedy, gdy ogranicza się ilość spożywanych kalorii i zmusza organizm do większej aktywności fizycznej.

 

Dla kogo Calominal?

 

Po Calominal mogą sięgać osoby dorosłe, które chcą schudnąć i obniżyć stężenie cholesterolu we krwi. Preparat ten działa na obu tych obszarach, ponieważ skupia się przede wszystkim na związaniu tłuszczy, tak by organizm wchłaniał ich jak najmniej, jeśli zależy ci na bardziej spektakularnych efektach to polecam artykuły o afrykańskim mango czy też  artykuł o jagodach goji 

Tłuszcze z pożywienia są po prostu niemal od razu wydalane z organizmu, nie mają więc szans na to, by odłożyć się w ciele. Jednocześnie Calominal nie wiąże innych składników jedzenia, jak węglowodany czy cukier, dlatego przy diecie bogatej w te składniki preparat zwyczajnie nie zadziała.

 

Calominal jest dobry, gdy planuje się zmianę codziennej diety i liczy się na przyspieszenie utraty wagi. W takim układzie Calominal rzeczywiście działa i okazuje się cennym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, w pojedynkę wyniki są mimo wszystko dość mizerne. Co istotne, kuracja nie musi się wcale opierać na głodowaniu, wystarczy po prostu wyeliminować z menu dania tuczące, ciężkostrawne.

 

 

 

Author: Przemek

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *